قوانین سایت

  1. Home
  2. قوانین سایت

شرایط و قوانین استفاده از ورکانیش

تعریف برخی از واژگان ذکر شده در متن

ورکانیش، سایت، ما: وب سایت ورکانیش که با نشانی اینترنتی https://workanish.ir  در دسترس است.

کارفرما: فردی که کار و پروژه ای برای انجام دارد و مایل است کاربرانی که توانایی انجام آن را دارند (فریلنسر ها) را استخدام کند.

فریلنسر: فردی که توانایی در انجام کاری دارد و مایل است به صورت دورکار و غیر حضوری برای کارفرما کار کند و درآمد کسب نماید.

کاربر، مشترک: هر شخصی اعم از اشخصای که در سایت ثبت نام کرده اند و یا ثبت نام نکرده اند و از سایت ورکانیش استفاده می کنند.

پروژه: کاری که از سمت کارفرما در سایت ایجاد می شود و از طریق آن نیاز خود را مطرح می کند.

پیشنهاد (روی پروژه): قیمت، مدت زمان و توضیحات فریلنسر برای انجام پروژه ای در قالب یک پیشنهاد روی پروژه ارسال می شود.

عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های ورکانیش منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با آن است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های ورکانیش تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

استفاده شما از خدمات و بخش های مختلف سایت به منزله قبول قوانین سایت از طرف شما می باشد.

حداقل سن کاربر برای استفاده از سایت 18 سال می باشد.

هر فرد تنها می تواند یک حساب کاربری در سایت داشته باشد.

کلیه اطلاعات وارد شده در پروفایل باید صحت داشته باشند و مربوط به فرد ثبت نام کننده باشد.

درج هرگونه اطلاعات تماس به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سایت ممنوع و گفتگو و ارتباط کاربران فقط توسط پیام خصوصی و ارسال پیشنهاد امکان پذیر است.

در صورت عدم رعایت بخش و قسمتی از قوانین کاربر متخلف شناخته خواهد شد و ورکانیش می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری فرد متخلف را و موقتا و یا به صورت دائم غیر فعال کند و مانع از ادامه فعالیت وی در سایت گردد.

هویت کاربران
به دلیل اینکه ما در دنیای بزرگ مجازی فعالیت می کنیم  هیچگونه شناختی از هیچ یک از کاربران ثبت نام کرده در سایت، چه به عنوان فریلنسر و چه به عنوان کارفرما یا سفارش دهنده، نداریم. ورکانیش هیچگونه آشنایی نسبت به کاربران نداشته و از میزان مهارت های متخصصان ، رزومه ها یا صحت گفته های فریلنسرها و کارفرمایان، باخبر نیست.

متخصصان و مشتریان می توانند با پرداخت هزینه عضویت ویژه (حرفه ای و فوق حرفه ای) نشان مربوط به این نوع حساب کاربری را دریافت نمایند، این نشان جهت متمایز نمودن فریلنسر های فعال در سایت از فریلنسرهای عادی کاربرد دارد. همچنین کارمزدی که توسط فریلنسرهای ویژه (حرفه ای و غیر حرفه ای) پرداخت می شود کم تر از کاربران عادی می باشد.

دارا بودن علامت عضویت ویژه (حرفه ای و فوق حرفه ای) به معنی تایید مهارت ها یا پیشینه کاربر مربوطه توسط سایت ورکانیش نمی باشد. کاربران ویژه افرادی هستند که برای بهره مندی از امکانات و شرایط بهتر، حساب کاربری خود را ارتقا داده و این به معنای تایید وی از طرف سایت نیست.

عدم استفاده غیر قانونی و خلاف شرع
کاربران موافقت می نماید که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و  مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین الملل انجام ندهند.
ورکانیش حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی و درخواست دستگاه های قضایی و دولتی، ضروری می داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت کلی یا جزئی به صلاحدید خود در هر زمان برای خود محفوظ می دارد.

ورکانیش مجاز است دسترسی برخی از فریلنسرها و کارفرمایان به خدمات وب سایت را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید.

چنانچه پروژه های مطرح شده حاوی درخواست ارسال هرزنامه (spam)، جمع آوری آدرس ایمیل، ربات ثبت کامنت و پروژه هایی که به هر شکل با ارسال اسپم در ارتباط باشند، ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد و یا موارد غیر اخلاقی باشد ورکانیش مجاز به لغو پروژه و در صورت صلاحدید مجاز به مسدود کردن حساب کاربری کارفرمای درخواست دهنده خواهد بود.

اعمال غیراخلاقی عبارتند از اعمالی که جهت افترا زدن، آسیب زدن، سوء استفاده، تهدید، بدگویی و آزار اشخاص ثالث طراحی شده اند، اعمالی که مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و بین الملل می باشند. اعمالی که حریم شخص ثالث و یا یک نژاد یا ادیان و مقدسات را مورد تعارض قرار می دهند. فعالیتهایی که جهت جعل هویت شخص ثالث، وارد شدن به رایانه و یا شبکه دیگران به طور غیرمجاز (هک کردن)، انتشار ویروسهای اینترنتی و اعمال تخریب دیگران طراحی شده اند . بدیهی است اعمال غیراخلاقی تنها به موارد فوق محدود نمی گردد.

تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

این موارد از اصلی ترین دلایل ممنوع بودن ارائه اطلاعات تماس مستقیم و ارتباط بیرون از وب سایت می باشد.

تسویه حساب

حداقل مبلغ قابل برداشت فریلنسر ها مبلغ 20000 هزار تومان بوده و در روزهای شنبه تا چهارشنبه واریزها انجام میشود. در روزهای تعطیل واریز انجام نمی گردد .

حل اختلاف پروژه : برگشت وجه به حساب کارفرمایان بعد از 48 ساعت واریز می گردد .

پرداخت کارمزد
سایت ورکانیش  همواره جهت خدمت رسانی و ایجاد محیط کاری مجازی برای کارفرمایان و فریلنسرها در زمینه IT و نرم افزار نیازمند پشتیبانی شما از طریق پرداخت کارمزد های سایت و رعایت قوانین و مقررات سایت خواهد بود.

اطلاعات صحیح
مشترک موافقت می نماید که با به روز نمودن اطلاعات خود (درصورت لزوم) هنگام استفاده از خدمات ورکانیش اطلاعات صحیح در اختیار این وب سایت قرار دهد و ورکانیش برای برقراری هرگونه ارتباط با مشترک از اطلاعات ارائه شده  توسط مشترک استفاده نماید چنانچه اطلاعاتی که ارائه میدهد نادرست، مبهم یا ناقص باشد و یا ورکانیش شبهه مستدلی در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و یا دقیق نبودن اطلاعات شما داشته باشد ورکانیش به صلاحدید خود مجاز خواهد بود خدمات مشترک را قطع و حساب کاربری وی را مسدود نماید.

امنیت حساب
 مشترک متعهد می گردد که محرمانه بودن کلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نماید. مسئولیت تمامی عملیاتی که بوسیله حساب مشترک انجام گیرد به عهده خود مشترک است. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد باید سریعا به پرسنل و یا مدیر ورکانیش اطلاع داده شود. بدیهی است ورکانیش هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان که بر اثر استفاده فرد دیگری از کلمه عبور و یا حساب مشترک با و یا بدون اطلاع مشترک انجام شده نمپذیرد. مشترک همچنین موافقت می نماید که مسئولیت خسارتهای وارده احتمالی به سایت یا دیگر مشترکین که در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب یا کلمه عبور مشترک بوده به عهده مشترک میباشد. مشترک میبایست به دلایل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام کاربری و کلمه عبور خود احتیاط نماید. بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی که از طریق حساب مشترک انجام می گیرد، چه بوسیله خود مشترک و چه بوسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه  و یا به هر طریق دیگر، به عهده مشترک میباشد. ورکانیش از پذیرفتن مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده در حساب مشترک با و یا بدون اجازه مشترک خودداری می کند.

امکان داوری
مستند بودن پیغام های ارسال شده بین کارفرما و فریلنسر امکان داوری در صورت بروز مشکل در روند پروژه و یا بررسی آن هنگام لغو کردن پروژه را میسر می نماید.(لذا باید تمامی موارد پیامی را از طریق پنل پیام ها ارسال نمایید.) درصورت درخواست داوری و پس از بررسی پرسنل سایت ورکانیش طرفین موظفند نتایج بررسی و قضاوت را پذیرفته و به آن عمل نمایند.

داوری روی پروژه شامل هزینه از سوی فرد درخواست کننده خواهد بود و در صورتی که نتیجه داوری به نفع او  باشد هزینه به حسابش برگشت داده می شود.

خطاب به فریلنسر

درج هرگونه اطلاعات تماس در هر قسمت از پروفایل، پیام ها، متن پیشنهاد و ... ممنوع می باشد.

ارتباط شما با کارفرما تنها از داخل سایت امکان پذیر می باشد.

درج هرگونه لینک و فایلی که خریدار بتواند راه ارتباط با شما در خارج از سایت را پیدا کند ممنوع است.

درخواست هر گونه اطلاعات تماس جهت برقراری ارتباط با کارفرما در خارج از سایت ممنوع است.

شما ملزم به انجام پروژه های دریافتی هستید و در صورت عدم انجام در زمان مقرر و یا پاسخ ندادن متوالی به پیام ها، ورکانیش حق فسخ کردن پروژه و یا غیر فعال کردن حساب شما را خواهد داشت.

در صورت عدم رضایت کارفرما از پروژه انجام شده، کارفرما میتواند کارهای انجام شده روی پروژه را تایید نکند تا داوران در مورد آن تصمیم گیری کنند و شما ملزم به قبول نظر داوری خواهید بود.

نمونه کار های ارائه شده در پروفایل شما باید متعلق به خود شما باشد.

فایل های آپلودی و پیوست شده شما در هر قسمت نباید مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و فاقد هرگونه ویروس و بد افزار و یا فایل مخرب باشد.

اطلاعات وارد شده در پروفایل در صورت عدم مطابقت با قوانین سایت و یا عرف سایت توسط مدیریت سایت حذف می شود.

درصدی از درآمد های فریلنسر با توجه به نوع حساب فریلنسر و طبق جدول مندرج در صفحه تعرفه ها هنگام آزاد شدن مبلغ تضمین، برای درآمد و توسعه سایت ورکانیش کسر خواهد شد.

برخی از خدمات سایت شامل هزینه است که لیست آن در جدول مندرج در صفحه تعرفه ها قابل مشاهده است.

تحویل ندادن به موقع پروژه شامل جریمه و کسر از مبلغ قرارداد شده پروژه خواهد شد.

مقدار جریمه فریلنسر کسر 3 در صد از مبلغ توافق شده به ازای هر روز خواهد بود و در صورتی که زمان انجام پروژه با توافق بین فریلنسر و کارفرما افزایش یابد شامل جریمه نخواهد شد.

خطاب به کارفرما

درج هرگونه اطلاعات تماس در پیام خصوصی، متن پروژه، پروفایل و ... و داشتن ارتباط با فریلنسر در خارج از سایت (به استثنا پروژه های تمام وقت) ممنوع است و موجب مسدود شدن حساب کاربری شما و یا جریمه شدن پولی (کسر از موجودی حساب) خواهد شد.

در صورت پرداخت هرگونه وجهی به فریلنسر در خارج از سایت (کارت به کارت، واریز به حساب، ارسال شارژ و ...) تمامی مسئولیت های ضرر و زیان آن بر عهده خودتان است و همچنین موجب مسدود شدن حساب کاربری شما و یا جریمه شدن پولی (کسر از موجودی حساب) خواهد شد.

شما باید قبل از شروع هر بخش از پروژه توسط فریلنسر، مبلغ تضمین آن را پرداخت کنید.

در صورت عدم رضایت از کار انجام شده فریلنسر، با آزاد نکردن مبلغ تضمین و اعلام نارضایتی به داوری، داوری در مورد کار انجام شده تصمیم گیری خواهند کرد و شما ملزم به قبول نظر داوران خواهید بود.

هیچگاه نباید قبل از تحویل گرفتن هر قسمت از کار که برای آن مبلغ تضمین ایجاد کرده اید، مبلغ تضمین آن را آزاد کنید.

آزاد کردن مبلغ تضمین به معنای تحویل گرفتن و تایید کار انجام شده فریلنسر می باشد و امکان داوری و برگشت پول روی آن قسمت از کار که مبلغ تضمین آن آزاد شده وجود ندارد.

برخی از خدمات سایت شامل هزینه است که لیست آن در جدول مندرج در صفحه تعرفه ها قابل مشاهده است.